=PWL=             =PWL=             =PWL=             =PWL=             =PWL=             =PWL=             =PWL=


Witaj na stronie Alka

Ta strona jest poświęcona przede wszystkim lampom elektronowym, ściślej zaś ich technologii i konstrukcji. Może się to wydać dziwne, gdyż w Polsce produkcja lamp praktycznie nie istnieje (nie licząc produkcji lamp mikrofalowych we Wrocławiu (Dolam) i Piasecznie (Lamina)). Tak się jednak złożyło, że wybrałem nieco szalone hobby, polegające na własnoręcznym konstruowaniu lamp elektronowych. Tym samym ich technologia stała się przedmiotem mojego zainteresowania.
Na stronie są zamieszczane niektóre wyniki moich prób, które przeprowadzam pod szyldem Prywatnej Wytwórni Lamp (PWL), będącej w istocie moim laboratorium. 
Technologia lamp jest nieodłącznie powiązana z technologią próżni. Ona też stanowi przedmiot mojego zainteresowania, dlatego na stronie zamieszczam także m.in. dokumentacje techniczno-ruchowe aparatury próżniowej. Wierzę, że te informacje będą także przydatne innym osobom, które są zainteresowane techniką próżni (niekoniecznie w odniesieniu do lamp elektronowych). Chciałbym te osoby zaprosić do udziału w forum http://www.trioda.com/php/forum/index.php. W dziale "technologia lamp" jest także miejsce dla nich- tam można zadawać pytania związane z techniką i technologią próżni.


(C)- 2014 Aleksander Zawada www.trioda.com